Hooldekodu elanikke hakatakse tasuta gripi vastu vaktsineerima

Hooldekodu elanikke hakatakse tasuta gripi vastu vaktsineerima
Eestis on Euroopa Liidu kõrgeim suremus gripi tüsistustesse. Möödunud hooajal suri gripi tõttu ligi 60 inimest, kellest enamik olid vanemaealised ja paljud hooldekodude elanikud, mistõttu hakkab riik rahastama hooldekodude elanike vaktsineerimist gripi vastu.
Loe lähemalt: https://www.postimees.ee/6790724/hooldekodu-elanikke-hakatakse-tasuta-gripi-vastu-vaktsineerima?utm_source=email&utm_content=6790724
„Gripi vastu vaktsineeritakse üld- ja erihooldekodude elanikke gripi hooajal ehk 2019. aasta oktoobri jooksul,“ selgitas haigekassa avalike suhete ja tervise edenduse osakonna peaspetsialist Vivika Tamra. „Kokkuleppel on võimalik vaktsineerimist teha ka hiljem (novembri jooksul).“

Vaktsineerimise viivad läbi perearstid

Kuna vaktsineerimisega kaasnevad kindlad nõuded ja vaktsineerijal on vajalik ka immuniseerimisloa olemasolu, siis hooldekodude töötajad gripivaktsiine tegema ei hakka. Tamra sõnul viivad gripivastase vaktsineerimise läbi hooldekodus elavate inimeste perearstid või hooldekodu teenindav perearst. „Perearst lepib hooldekoduga kokku palju inimesi on vaja vaktsineerida ja tellib selle järgi vaktsiinid,“ selgitas Tamra. “Perearstidele väljastatakse vaktsiinid analoogselt muude immuniseerimiskavas olevate vaktsiinidega.“ Tamra sõnul ostetakse eakate tarbeks riigihankega Vaxigrip Tetra vaktsiini.

Kogu kulu tasub haigekassa

Tamra sõnul üld- ja erihooldekodudele ja nendele elanikele lisakulu vaktsineerimisega seoses ei teki. „Kogu kulu vaktsineerimise eest tasub perearstile Eesti Haigekassa,“ ütles Tamra, täpsustades, et haigekassa maksab kinni nii vaktsiinid kui vaktsineerimisega seotud kulud.

„Ligi 9000 üld- ja erihooldekodu elaniku gripi vastu vaktsineerimisele kulub haigekassal kokku üle 120 000 euro. Ühe vaktsiini hind on 7,64 eurot,“ sõnas Tamra. Tema sõnul on praeguseks hangitud 9000 doosi vaktsiini, mille eest haigekassa on juba tasunud. „Lisaks sellele tuleb haigekassal tasuda perearstidele veel vaktsiinisüsti tegemise eest 6,35 eurot ühe inimese kohta,“ lisas Tamra.
Eelmine
Üldhooldusteenust pakkuvad hoolekandeasutused
Järgmine
Õendusabi või hooldekodu—kust saab vajaliku abi?

Lisa kommentaar

Email again: