Blogi

Tori hooldekodu külastusajad

Külastusaeg on esmaspäevast pühapäevani kell 13.00-14.00.
Palume külastusaeg broneerida eelnevalt ette nädal aega varem.
Tel: +372 5361 4114 Loe lisaks

Alates 12.03 kehtib Tori Hooldekodus külastuskeeld

Külastuskeeld aitab nõrgenenud immuunsüsteemiga inimesi viirushaiguste eest kaitsta ja vähendada gripi tüsistuste riskirühmadesse kuulujate nakatumisvõimalust.

Koostöös Terviseameti ning Sotsiaalkindlustusametiga jälgime olukorda pidevalt ning anname teile koheselt teada, kui hoolealuste külastamine on taas võimalik.  

Täname mõistva suhtumise eest!


Loe lisaks

Õendusabi või hooldekodu—kust saab vajaliku abi?

Kui Sinu lähedasel on raske haigus või trauma, mille tõttu ta vajab oma tervise heaks abi, võib tal olla kasu kas õendusabist kodus, haiglas või hooldekodust. Kuidas otsustada, milline abi on Sinu lähedasele kõige parem? Loe lisaks

Hooldekodu elanikke hakatakse tasuta gripi vastu vaktsineerima

Hooldekodu elanikke hakatakse tasuta gripi vastu vaktsineerima
Eestis on Euroopa Liidu kõrgeim suremus gripi tüsistustesse. Möödunud hooajal suri gripi tõttu ligi 60 inimest, kellest enamik olid vanemaealised ja paljud hooldekodude elanikud, mistõttu hakkab riik rahastama hooldekodude elanike vaktsineerimist gripi vastu.
Loe lähemalt: https://www.postimees.ee/6790724/hooldekodu-elanikke-hakatakse-tasuta-gripi-vastu-vaktsineerima?utm_source=email&utm_content=6790724
Loe lisaks

Üldhooldusteenust pakkuvad hoolekandeasutused

Üldhooldekodud
 

Väljaspool kodu üldhooldusteenust pakkuvates hoolekandeasutustes osutatakse teenust inimestele, kes kõrvalabi- ja hooldusvajaduse tõttu ei ole suutelised iseseisvalt elama ning kelle toimetulekut ei ole muul viisil võimalik tagada. Suurem osa teenuse kasutajatest on ööpäevaringse hooldusvajadusega eakad.

Üldhooldusteenust finantseeritakse põhiliselt inimeste endi ja/või nende ülalpidamiskohustusega pereliikmete ja/või osaliselt kohalike omavalitsuste poolt. Riigieelarvest kaetakse vaid enne 01.01.1993 üldhooldekodudesse elama asunud inimeste teenuse maksumus.

Hoolekandeasutuses pakutava üldhooldusteenuse vajadusel tuleb teha järgmist:

Loe lisaks

Abi vajav inimene peab saama hooldekodusse, isegi kui ei suuda maksta kohatasu

Kui veel mõni aasta tagasi oli võimalik saada voodikoht tavalisse hooldekodusse ja pikk järjekord oli enamasti erihooldekodusse, mis on spetsialiseerunud dementsetele inimestele või psüühiliste erivajadustega inimestele, siis nüüd on ka tavalisse hooldekodusse nii pikk järjekord, et sinna on võimatu kohta saada. Kes aitab lähedasi raske valiku ees? Vastavad sotsiaalkaitseministri Kaia Iva nõunik Eha Lannes ja sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonna peaspetsialist Ketri Kupper.


Loe lähemalt: https://60pluss.postimees.ee/6470982/abi-vajav-inimene-peab-saama-hooldekodusse-isegi-kui-ei-suuda-maksta-kohatasu

Loe lisaks

Taas avas uksed Tori Kodu

Aasta viimastel päevadel suletud Tori Kodu võttis üle uus ettevõte ja märtsi alguses avati taas ­uksed.
Loe lisaks

Hoolekandeasutuse elanikud saavad mitmeid abivahendeid senisest soodsamalt

Riigikogus tulevad kolmapäeval lõpphääletusele sotsiaalhoolekande seaduse muudatused, mille alusel hakkavad hooldekodus viibivad eakad ja puuetega inimesed saama riigi toel abivahendeid samadel tingimustel nendega, kes elavad kodus. Riiklik soodustus laieneb ka ratastoolidele, kuuldeaparaatidele ja mähkmetele, mida seni loetelus polnud.
Loe lisaks