Hoolekandeasutuse elanikud saavad mitmeid abivahendeid senisest soodsamalt

Riigikogus tulevad kolmapäeval lõpphääletusele sotsiaalhoolekande seaduse muudatused, mille alusel hakkavad hooldekodus viibivad eakad ja puuetega inimesed saama riigi toel abivahendeid samadel tingimustel nendega, kes elavad kodus. Riiklik soodustus laieneb ka ratastoolidele, kuuldeaparaatidele ja mähkmetele, mida seni loetelus polnud.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Helmen Küti sõnul on tegu väga vajalike seadusesätetega, mis parandavad paljude inimeste elukvaliteeti.


„Juba õige pea on tagatud abivajajate võrdne kohtlemine. Alates uuest aastast saavad hoolekandeasutustes elavad inimesed abivahendeid samade põhimõtete alusel nagu kõik teised – riiklik soodustus laieneb kõigile vajalikele abivahenditele, sealhulgas ratastoolidele, kuuldeaparaatidele ja mähkmetele," ütles Kütt.


Senine kord võimaldas hoolekandeasutuses viibijatel hankida endale riigi toel vaid individuaalseid abivahendeid, nagu proteesid või ortoosid. Mitteindividuaalsete abivahendite ostmise või üürimise puhul neil seda õigust ei olnud, selgitas Kütt.


Eakate ja puuetega inimeste abivahenditega varustamist parandab ka sotsiaalministeeriumis novembri alguses valminud määrus. Näiteks on edaspidi eriarsti tõendi kõrval ka perearsti tõend aluseks, millega nõutada endale kas lugemis- ja töövalgustit või siis arvuti ekraanisuurendustarkvara.


Suurenemas on nii mähkmete kui aluslinade kogused, mida saab osta soodushinnaga. Kui tänavu saab soodustusega osta 60 mähet, siis uuel aastal juba 120 mähet, mis kindlasti kergendab nii kasutajate kui omastehooldajate elu nii rahalises mõttes kui ka elukvaliteedi osas, märkis Kütt.


https://60pluss.postimees.ee
Eelmine
Tori uus ea­ka­teko­du ava­tak­se märtsis 2019
Järgmine
Taas avas uksed Tori Kodu

Lisa kommentaar

Email again: