Taas avas uksed Tori Kodu

Aasta viimastel päevadel suletud Tori Kodu võttis üle uus ettevõte ja märtsi alguses avati taas ­uksed.

“Fuajees oleme teinud kapitaalremondi, mujal tubades sanitaarremondi,” nimetas Tori Kodu juhataja Karmen Sanglepp pärast sulgemist tehtud töid. Teine korrus on veel remondis, kuid see peaks valmima paari nädalaga.


“Remondiks jäi aega poolteist kuud, töötajad pidid tööle tulema ja inimesed olid järjekorras. Nii pidime vaatama, ­mida selle ajaga teha jõuame,” sõnas hooldekodu üle võtnud firma OÜ Tori Hooldekodu juhatuse liige Madis Pihelgas.


Kõikides tubades on uus mööbel ja enamik voodeid reguleeritavad funktsionaalvoodid.


Tori Kodu kaheses toas pesitsevad Aksel ja Heino, kellega ­räägib hooldekodu juhataja Karmen Sanglepp.

FOTO: Urmas Luik
Kahel korrusel asub kokku 34 tuba. Toad on jaotatud ühe- ja kahekohalisteks. Tori Kodus jagub ruumi 54 kliendile, kelle eest kannab hoolt 13 töötajat. Praegune personal oli ametis suletud hooldekoduski. “Kui töötajaid poleks kohe võtta olnud, ei oleks saanud nii kiiresti uksi avada,” märkis Pihelgas. Vajaduse korral võetakse töökäsi juurde.


Hooldekodu jätkamine on oluline kohalikelegi. “Jõesuu inimesed on öelnud, et muidu sureks Jõesuu välja,” kõneles juhataja.


Kliente on Tori Koju tulnud kõikjalt Eestist. Mõni neist elas siin eelmise hooldekodu ajalgi.https://parnu.postimees.ee/6543364/taas-avas-uksed-tori-kodu
Eelmine
Hoolekandeasutuse elanikud saavad mitmeid abivahendeid senisest soodsamalt
Järgmine
Kümme Sõmera Kodu klienti kolisid Pärnumaale

Lisa kommentaar

Email again: